Контора з торгівлі бавовною в Новому Орлеані – Едгар Дега

Контора з торгівлі бавовною в Новому Орлеані   Едгар Дега

Перебуваючи в Америці, Дега зробив для себе відкриття, що, тільки проживши в країні тривалий період, можна вивчити звичаї народу, “його чарівність”. Лише після цього можна братися за написання картин, інакше, з його слів, замість мистецтва вийде “ілюстрований світ”.

На деякий час художник перестав робити замальовки, етюди, але потім порушив цю установку, намалювавши картину “Контора з торгівлі бавовною в Новому Орлеані”.

Незважаючи на те, що сюжет виглядає спонтанним, Дега не зраджує собі: тут немає жодної зайвої деталі, а кожен персонаж займає положення, ретельно підібране художником. “Одягнувши” співробітників контори на задньому плані в чорний одяг, вийшло створити яскравий контраст і, здається, що фігури як би виступають з картини.

На полотні зображені дядько і брати Едгара – ділові люди, зайняті торгівлею. Саме брати художника тут відображені в пустих позах, але вони завітали сюди на мить, трохи відпочивши, їм доведеться знову приступати до повсякденної рутинної роботи.

Чіткий ритм композиції досягнуто за рахунок чергування контрастних чорного і білого кольорів, і являє собою живу картинку, вихоплену з повсякденного життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Контора з торгівлі бавовною в Новому Орлеані – Едгар Дега.