Король Кофетуа і дівчина-жебрачка – Едвард Берн-Джонс

Король Кофетуа і дівчина жебрачка   Едвард Берн Джонс

Творчість прерафаелітів, до Братерства яких належав Едвард Берн-Джонс, тісно пов’язане з літературою, з творами італійського поета епохи Відродження Данте Аліг’єрі, англійських поетів Вільяма Шекспіра і Джона Мільтона, давно забутими середньовічними легендами і баладами з благородним поклоніння прекрасній дамі, самовідданою мужністю лицарів і мудрістю чарівників. Берн-Джонс не хотів, щоб картина була пов’язана до яким-небудь особливим часом або місцем, але з уявним світом.

Картина втілює багато ідеали прерафаелітів – лицарство, красу, романтизм і пошук досконалої любові. Художник зробив багато ескізів до цієї картини, сюжетом якої він був сильно захоплений. Змістом її є історія короля, який закохався в скромну дівчину-злидаря, красу і доброчесність якої виявилися для нього дорожче царства. Подібний розповідь типовий для вікторіанської епохи, що ставить доброчесну жінку вище земних багатств.

Сюжет картини взято з вірша, написаного в 1612 р. Вірш розповідає історію про короля Африки, чиє відраза до жінок було переможене прекрасною бідною дівчиною. Композиція була натхненна Гривелли і образами “Мадонна делла Вікторія” Мантенья. Коли картина була виставлена в Парижі, у поетів декадансу вона викликала захват, особливо ноги дівчини: “кров кольору слонової кістки”. Цікаво зауважити, що Берн Джонс, який володів дотепністю і особливим почуттям гумору, створив карикатуру на цю картину, як ніби вона була написана Рубенсом з натурниці, яка має пишні форми, на відміну від тонкої як тростинка дівчата з його оригінальної картини.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Король Кофетуа і дівчина-жебрачка – Едвард Берн-Джонс.