Королева Генрієтта Марія і сер Джеффрі Хадсон – Ентоні Ван Дейк

Королева Генрієтта Марія і сер Джеффрі Хадсон   Ентоні Ван Дейк

Генрієтта Марія Французька – молодша дочка короля Генріха IV і Марії Медичі. У 16 років вона була видана заміж за Карла I Стюарта, короля Англії, Шотландії та Ірландії. Була матір’ю двох англійських монархів – Карла I і Якова. Після одруження наречена виявила, що її чоловік тижнями не хотів бачити. І тільки пізніше Карл потеплішав до своєї дружини і навіть закохався в неї.

Генрієтта намагалася “облагородити” англійський двір, протегувала театрам. Але її побожність і католицька віра відштовхувала від неї придворних – англійців. У серпні 1642 р. в країні вибухнула громадянська війна. Марія Генрієта, намагаючись допомогти своєму чоловікові, попрямувала в Нідерланди для збору коштів на ведення війни, піднімала населення на захист короля.

Проте, король був страчений, а королева покинула межі Англії. З тих пір Марія Генрієта більше не втручалася в політику, займалася вихованням дітей в католицькому дусі. Жила в Луврі, потім в Пале-Роялі. Зрештою посварилася з дітьми і пішла в монастир Шайо, який сама і заснувала. Після Стюартовской Реставрації в 1660 році приїхала в Лондон. останні роки провела у Франції. Художник зобразив королеву разом зі своїм карликом Джеффрі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Королева Генрієтта Марія і сер Джеффрі Хадсон – Ентоні Ван Дейк.