Коронування Марії – Франческо ді Джорджо Мартіні

Коронування Марії   Франческо ді Джорджо Мартіні

Коронація Діви Марії – популярна тема в мистецтві раннього Ренесансу. Заключна легенда з житія Діви Марії говорить: вознесшаяся на небеса Марія була зведена на трон Богом-Батьком і своїм Сином і коронована як Цариця Небесна. Цей сюжет утворює заключну і кульмінаційну сцену в оповідному циклі життя Діви Марії, коли вона слідує за смертю Діви Марії і прийняттям її на небо.

Сюжет зустрічається в картинах, створених спеціально для вівтарів церков, присвячених Діві Марії або належать орденам, які користуються її заступництвом. Його найбільш поширена форма демонструє Діву Марію, що сидить поруч з Христом, який одягає на голову корону. Інший варіант: Діва Марія стоїть перед Христом на колінах. Або вона отримує корону від Бога-Батька або від Трійці.

Призначений для абатства в Монтеоливето Маджоре, цей великий і багатофігурний вівтар – найбільш амбітне і складне творіння Франческо ді Джорджо. Центральна сцена з Христом, який коронує Марію на подіумі, підтримуваному ангелами, оточена приблизно сорока персонажами, наділеними завдяки гострій графічної трактуванні, індивідуальними рисами. Над усіма, в складному ракурсі, постає вихреподібні зображення Бога Отця.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коронування Марії – Франческо ді Джорджо Мартіні.