Коронування Марії – Рафаель Санті

Коронування Марії   Рафаель Санті

Один з тих ренесансних художників, чия творчість відзначено небесної гармонією, Рафаель написав цей вівтарний образ для капели Одді церкви Сан Франческо аль Прато в Перуджі. У верхній частині зображена Сцена коронування Богоматері після Її вознесіння на небо. Христос покладає на голову корону Марії, а навколо музицирують ангели літають херувими.

Знизу апостоли дивляться на події, стоячи навколо спорожнілій гробниці, де покоїлося тіло Мадонни до її воскресіння, а тепер виросли білосніжні лілії, які символізують її непорочність, і троянди – квіти Цариці Небесної. Створена живописцем в юнацькі роки картина близька за стилем до творів його вчителя – П’єтро Перуджіно.

Вплив виразився у поєднанні глибоких і насичених тонів-червоного, зеленого, жовтого – і в деякій графичности зображеного. Але особлива музикальність, якою пронизана вся робота, що була властива саме мистецтва Рафаеля. У пределлу цього вівтарного образу увійшли три невеликі картини – “Благовіщення”, “Поклоніння волхвів” і “Принесення у храм”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)