Коронування терновим вінцем – Ентоні Ван Дейк

Коронування терновим вінцем   Ентоні Ван Дейк

“Коронування терновим вінцем” написано зовсім ще молодим, вісімнадцятирічним художником, але, тим не менш, відрізняється великою майстерністю виконання. У роботах на релігійні теми Ван Дейк старанно шукає точні композиційні рішення, що дозволяють йому з’єднати матеріальну тілесність зі стриманою експресією образів.

На картині зображений Христос, оточений своїми катами. Оголена до пояса фігура стражденного Спасителя виділена світлом. Нижня частина його тіла закрита темно-синім плащем, відтіняючи прекрасний могутній торс і лежать на колінах пов’язані руки. Голова в муках схилилася до плеча. Воїн, закутий у лати, зі страшною гримасою на обличчі намагається покласти терновий вінець. За ним напружено завмерла фігура спирається на алебарду старого з виразом сумніву на обличчі. Увагу всіх учасників у цій сцені прикута до Христа.

Зліва від Христа – опустився на одне коліно напівоголений стражник, і людина в червоному, який спостерігає за тим, що відбувається і що-то охочий сказати жестом руки. За правим плечем Спасителя – постать у синьому хітоні. Вираз обличчя цього персонажа не віщує нічого доброго; собака біля його ніг люто гавкає на Христа. Ззаду крізь грати видно обличчя перехожих… Все – і особи катів, і фактура тканин, і блиск обладунків – написано з великою майстерністю.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Коронування терновим вінцем – Ентоні Ван Дейк.