Коронування терновим вінцем – Тіціан Вечелліо

Коронування терновим вінцем   Тіціан Вечелліо

Після того як Христа засудили на розп’яття, він був відданий воїнам на поталу. “Роздягнувши Його, багряницю наділи на нього; і, сплівши вінець із тернини, поклали Йому на голову і дали йому в праву руку тростину; і, стаючи перед Ним на коліна, глузували з нього, кажучи: радуйся, Царю Юдейський! І плювали на Нього і, взявши тростину, били Його по голові. І коли насміялися з нього, зняли з Нього багряницю й одягнули Його в одежу Його, і повели Його на розп’яття” . Неможливо без хвилювання читати ці євангельські рядки. Така в них безмежна біль і співчуття Людині, що прийняла муки заради порятунку людей!

Трагічною силою виконана картина Тиціана “Коронування терновим вінцем”, У якій передані глибоке страждання людини і цинізм, жорстокість катів. Подивіться на їх механічні рухи, зверніть увагу, як бездушни і жорстокі їх особи!

Все це жахливе видовище розгортається на тлі зловісного вигляду архітектури, гнітючої своєю важкою силою. Темрява насувається з усіх боків. Він вже торкнувся глибини порталу, арки, в якій встановлено бюст римського імператора Тиберія. Відблиски світла тривожно ковзають по фігурам, виділяючи яскравою плямою оголене змучене тіло Христа. Серед приглушених фарб вишнево-червона тканина скинутої багряниці виділяється особливо яскраво, підкреслюючи напруженість подій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Коронування терновим вінцем – Тіціан Вечелліо.