Козаки – Василь Кандінський

Козаки   Василь Кандінський

Багато цінителі живопису сходяться на тому, що картини Василя Кандинського наповнені життям. Яскраві плями, криві лінії, що нагадують ієрогліфи – всі ці загадкові фігури наповзають, проникають одна в одну, створюючи нові форми і образи, дивним чином впечативающиеся в пам’ять глядача.

Картина Василя Кандинського “Козаки” вважається однією з кращих робіт художника в абстрактному стилі. Обриси пагорбів, лінія горизонту, силуети скачуть верхи козаків з’єднуються з загальної динамікою полотна, його окремих форм, ліній, плям. Мазок художника характеризується особливою свободою, невимушеністю. Все це допомагає композиції ожити у свідомості глядача, вона легка і по-своєму реалістична. Разом з тим, картина дуже строгий, але в той же час, дуже проста, вона позбавлена квапливості, метушні.

Кандинський завжди тонко відчував особливий символізм кольори. Всі його роботи містять кольорові символи: білий колір символізує переродження, новий початок; чорний – смерть, згасання життя; червоний – мужність і самопожертву. Не тільки кольору, але і лінії стають особливими символами в його роботах: горизонталь уособлює пасивне жіноче начало, вертикаль, навпаки, дуже активна і мужня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)