Краб на спині – Вінсент Ван Гог

Краб на спині   Вінсент Ван Гог

В кінці 1888 року Ван Гог перебував у вкрай нестійкому стані, яке і привело його в арльскую лікарню. Після виходу з неї художник знову взявся писати натюрморти, щоб відновити навички та підвищити рівень майстерності. Сюжетом для них служили як традиційні постановки з різних предметів, так і окремі речі, чимось привернули увагу художника.

На цій роботі він зобразив великого краба, який лежить на спинці. Зелений колір був обраний для фону не випадково, адже саме він здатний максимально доповнити червоний колір краба і створити, таким чином, контрастне, яскраве поєднання на полотні. Картина написана в широкій манері, художник сміливо моделює обсяги широкими площинами. Глибокі темні тіні створюють настрій напруженою тривожності, а різкі контрасти підсилюють відчуття агресії, яке вже закладено в сюжеті картини.

Існує кілька версій того, чому на картині зображено саме краб. За однією з них, це символ морального виснаження, яке стало причиною хвороби Ван Гога. За другою, художник хотів вказати не стільки на свій стан, скільки на “моральний вигляд” всього людства. Потрібно зауважити, що жодна з цих версій не підкріплена фактами і не є цілком обгрунтованою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)