Край фьерда, Крістіанія – Клод Моне

Край фьерда, Крістіанія   Клод Моне

Імпресія холодного фіолетового ультрамарину і розливається на полотні французького живописця Клода Моне “Край фьерда, Крістіанія”. Завуальована складною назвою картина вибивається із різнобарв’я колекції автора більш-менш однакової палітрою, двуцветием.

Як і личить імпресіонізму, подача “Краї фьерда” дуже соковита і смілива, без чіткого контуру кордонів засніжених острівців, з наявністю маси дрібних і великих мазків. Ці штрихи маслом можна розбити на компоненти, які Клод Моне неодмінно використовував у своїй роботі. Їх шість, як і квітів райдужного спектра, де блакитний, будучи складовим синього, не береться в розрахунок. При більш далекому розгляді ці мазки зливаються в чітку сіро-сизу кордон проталин, обривків хвиль і масу скупчення дерев. Не менш цікавий сюжет.

Вибір написання пейзажу водойми, пронизливо минає в сушу скелястими краями, переслідував майстри з причини проживання в Нідерландах. Цей край мав схожу структуру кам’яного узбережжя і численних островів. Сама Крістіанія, або Хрістіанія, як вказують географічні джерела, розташовувалася усередині Данії, представляючи собою держава в державі. Мета створення минигосударства в кварталі Копенгагена переслідувала волелюбність і волю. Бути може, та Крістіанія, що написана художником, всього-навсього взята за ідею, але не має відношення до історичної довідки. Пейзаж засніженого краю Моне передав у фарбах, побачених немов через синю призму.

Похмуре небо нависає рівною пеленою, що властиво зимового затишшя перед снігопадом. Пекучий мороз пробігає від глибини серенной води до блідих пагорбів на горизонті. Майстер застосував спосіб багатошарового живопису імпасто, що дозволило зробити повідомлення більш об’ємним і насиченим. Густина шарів задала фактурність окремим елементам. Завдяки поєднанню дрібних) і широких мазків рідкісні острівці дерев здаються об’ємними. Крістіанія Моне дуже чиста, простора і тиха. Не схоже, що тут взагалі живуть люди, а монотонність світлотіні передбачає письмо по пам’яті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)