Край пшеничного поля з маками – Вінсент Ван Гог

Край пшеничного поля з маками   Вінсент Ван Гог

Малюючи природу на пленері, художник відображав в пейзажах свій стан і душевні переживання. У цій картині 1887 року, написаної в Парижі, знайшли своє відображення тривожні песимістичні думки автора. Край поля він зробив уособленням почуттів, викликаних, можливо, не найкращим станом його справ.

Композиція вертикального пейзажу складається з двох частин, різних за кольором, але об’єднаних загальною емоційною атмосферою полотна. Хаотична маса спонтанних мазків складає важке синє небо. Пшениця хилиться від сильного вітру, автор пише її грубими прямими потужними штрихами. Картину доповнює ряд чорних дерев, мертві стовбури яких височіють на горизонті, простягаючи до неба свої тонкі сухі гілки.

Колірна гама картини відрізняється різким контрастним поєднанням протилежних кольорів. Небо затягнуте холодними важкими хмарами, крізь які ледве видні просвіти сонця.

Художник пише небо густими відтінками ультрамарину, які сильно контрастують з гарячими жовтими тонами пшеничного поля, поступово здобувають червонуватий відтінок. Дерева, виписані тонкою кистю, майже губляться на тлі потужних синіх мазків. На передньому плані художник зобразив два яскравих маку, які наче тонуть у хвилях колишеться пшениці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Край пшеничного поля з маками – Вінсент Ван Гог.