Крах банку – Володимир Маковський

Крах банку   Володимир Маковський

Володимир Маковський відомий як різноплановий художник. Його картини завжди сповнені різних емоцій: гумору, іронії; завжди художник виражає своє ставлення до подій. Маковський намагався максимально достовірно передати життя і побут різноманітних шарів російського суспільства. На його картинах могли бути зображені і волоцюги, жебраки, і селяни, і ремісники, і чиновники, і купці, і дворяни.

Картина “Крах банку” написана в період творчого розквіту художника. На ній показано приміщення московського Позичкового банку в той момент, коли в ньому зібралося безліч вкладників, які сподіваються зберегти хоч частину вкладених грошей.

Кожен персонаж, зображений на картині, унікальний. У кожного свій характер, задуманий художником – це видно по позі людини, його обличчя, жестам. Люди реагують на одну і ту ж подію по-різному – художник майстерно зобразив горе, гнів, відчай. Хтось обурюється, хтось намагається знайти вихід з положення, і запитує, що ж робити, хто зневірився, і це видно по його обличчю. У лівій частині полотна зображена бабуся, якій стало зле від такої звістки.

Велику увагу приділив художник кольором. Полотно виконано в холодних тонах: переважають сірий, синій, чорний колір. Неяскраве освітлення, м’яке. Такий колорит підкреслює виразність осіб і поз персонажів.

Оригінальність сюжету картини говорить про широкому кругозорі Маковського, про його співчуття до простих людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)