Крим. Гурзуф – Костянтин Коровін

Крим. Гурзуф   Костянтин Коровін

Картина чудового російського імпресіоніста Костянтина Коровіна “Крим. Гурзуф” відноситься до так званого “кримському” періоду творчості художника. Він дуже любив бувати на своїй дачі в Криму, де відчував надзвичайне натхнення. Відомо про існування у художника кількох картин, присвячених невеликого курортного містечку під назвою Гурзуф.

На картині “Крим. Гурзуф”, яку Коровін написав в 1917 році, відразу кидається в очі буйство фарб природи південного приморського міста. Вона написана в традиційній манері коровинского імпресіонізму: широкі, дуже яскраві мазки, від яких на близькій відстані просто рябить в очах. Тому розглядати її краще з певної дистанції. Тоді вона повністю відкриває перед глядачем свої художні достоїнства.

У композиційному плані чільною на картині є діагональ. Їй підпорядковані всі елементи і деталі. Нижній лівий кут полотна зайнятий зеленим трав’яним килимом, з якого ростуть два дерева. Їх листя зображена з навмисною недбалістю, немов теплий південний вітер завадив художнику зупинити мить. Тягнуться вгору стовбури дерев додають картині легкості і легкості. У протилежній, правій частині полотна художник зобразив ще одне дерево, і всі разом вони утворюють своєрідне обрамлення картини, надаючи їй затишний і закінчений вигляд. Залита сонцем доріжка, за якою слід погляд глядача, веде через арку до нескінченної блакитний морської гладі. Ще одна діагональ вимальовується гірським ланцюгом фіолетового кольору, зображення якої паралельно піщаній доріжці.

Яскраві і строкаті фарби перетворюють південний пейзаж у подібність театральної декорації. Але ця театральність і постановочность аніскільки не заважає насолоджуватися художніми враженнями Костянтина Коровіна від буйства фарб південної природи, зображеного художником на картині “Крим. Гурзуф”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)