Кріпаків міняють на собак – Іван Їжакевич

Кріпаків міняють на собак   Іван Їжакевич

Їжакевич Іван Сидорович багато своїх картин присвятив селянського життя. Він сам був небагатий і намагався своєю творчістю передати ту життя нещасних людей. Однією з найбільш хвилюючих і вражаючих картин є його полотно “Кріпаків міняють на собак”.

Нашому погляду представлена картина як два господаря сидять на кріслах перед великим будинком і обговорюють свої справи. Перед ними стоїть лакей і тримає на повідку собак та велика селянська родина. Весь цей вид говорить про те, що два господаря обговорюють обмін бідної сім’ї на собак.

По сходах до господарів спускається служниця. В її руках тацю з чаєм та ласощами. Ще на терасі видно пана і пані. Вони сидять на лавочці і про щось розмовляють. За селянською сім’єю стоїть віз, під якій сидять двоє чоловіків. І найсумніше, що нікого не турбує все те, що відбувається. Вони навіть не дивляться на ситуацію навколо них, як ніби це прості буденні речі. Але невже можна отак живих людей порівнювати до собак.

Добре, що зараз зовсім інші часи і у кожного людини є право вибору і свободи. І нехай тільки картини таких талановитих художників розповідають нам про минуле життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)