Крісло Вінсента і його курильна трубка (Стілець Вінсента з трубкою) – Вінсент Ван Гог

Крісло Вінсента і його курильна трубка (Стілець Вінсента з трубкою)   Вінсент Ван Гог

Картину “Стілець Вінсента з трубкою” Ван Гог створив в доповнення до раніше написаного “Крісла Гогена”. У 1888 році Поль Гоген відвідав його в Арлі. Вони були друзями, і ці натюрморти Ван Гог написав як свого роду уособлення їх характерів.

На картині зображено стілець, що стоїть на підлозі кімнати. Але це не просто деталь інтер’єру. Дивлячись на нього, глядач той же час починає замислюватися про те, кому належить стілець і чому він написаний саме так.

Старе плетене сидіння, що втратило вигляд за багато років використання. Дещо як збиті ніжки, які, здавалося б, ось-ось роз’їдуться. Відчуття хиткість та нестійкість посилюється площинним зображенням підлоги, яке робить його майже вертикальним. Малюючи паркет, художник ніби забув про перспективу, і здається, що стілець ось-ось зісковзне вниз. Старість і “утома” обстановки і предметів підкреслюється приглушеною колірною гамою, тьмяно-синюватими контурами деталей.

На сидінні художник зобразив трубку, вказавши на те, що нещодавно на стільці хтось сидів. Сліди присутності людини залишилися, але самої людини вже там немає. В одному з листів Ван Гог описував свій стан, яке викликало розставання з батьком. Тоді вигляд порожнього стільця, на якому півгодини тому сидів батько, засмутив Вінсента майже до сліз. Точно таке ж відчуття самотності і спустошення присутній і в цій картині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Крісло Вінсента і його курильна трубка (Стілець Вінсента з трубкою) – Вінсент Ван Гог.