Крижані гори в Антарктиді – Іван Айвазовський

Крижані гори в Антарктиді   Іван Айвазовський

У 1870 році художником В. Айвазовським була написана картина “Крижані гори в Антарктиді”. Живописець хотів відобразити на полотні велика подія епохи − відкриття Антарктиди експедицією Ф. Беллінсгаузена в 1820 році. На ній зображений самотньо стоїть корабель, який першим увійшов у води Антарктиди. Ця подія була грандіозною по тим часам і порівнянно з першим польотом людини в космос. Тільки в даному випадку люди вперше побачили цей холодний материк.

Картина написана за спогадами учасника експедиції адмірала М. Лазарєва. Художник точно відобразив пейзаж материка, хоча там ніколи не був. Антарктида зустріла своїх першопрохідців спокійними водами прибережної бухти і величезними брилами льоду. Хоча ми бачимо нічний час доби, колірна гамма різноманітна. Це і бузковий, і білий, і зеленуваті тони. Ці фарби роблять пейзаж, зображений на картині, більш величним і холодним. Якщо довго дивитися на полотно, то зображені безмежні простори зачаровують і притягають своєю таємничістю.

Видно гармонія в природі: спокійно хлюпається вода, по небу пливуть хмари і на його тлі виділяється величезна брила, а вдалині видно айсберг. Серед цієї пишноти виділяється самотньо стоїть корабель. Люди самотні в цьому царстві льоду. Це не їх світ, він прекрасний, але він чужий. І хоча вони здійснили подвиг, подолавши величезну відстань, вони даремно торжествують, адже їм доведеться повернутися назад у свою звичну життя. Від картини йде відчуття чистоти і гармонії природи, людина тут зайвий. Художник точно передав за допомогою фарб прекрасний світ Антарктиди з її безмежним блискучим льодом, холодними водами океану. Цей материк гарний, але він бездушен.

Картина написана реалістично. Колір фарб підібраний у відповідності з дійсністю. Це важливо для загального сприйняття пейзажу і пізнавальних цілей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Крижані гори в Антарктиді – Іван Айвазовський.