Кубічний автопортрет – Сальвадор Далі

Кубічний автопортрет   Сальвадор Далі

Колірна гамма від золотистого до лілового; зображення розкладено на межі, складено з них. Вертикально орієнтований полотно, хвилясті зверху вниз вертикальні штрихи. Зображення ніби витягнута по осі ординат, щоб підкреслити характерні особливості фігури Дали: високий, худорлявий. У цей калейдоскоп граней вписані предмети, доповнюють образ митця: газета, сигаретна пачка, – атрибути денді.

Центр композиції – вузьке “демонічне” особа з лаконічно, але точно означеними впізнаваними рисами. Зрощені брови. Гладкі, на проділ розчесане чорне волосся. Тонкий ніс, лише намічений вертикальною лінією. Прорізи трохи розкосих очей. Одна очниця немов випромінює білий сліпуче світло. Друга – непроникна чорна діра. Цей прийом підкреслює подвійність характеру Дали.

Одна частина неспокійної натури художника завжди була звернена назовні. Далі любив “грати на публіку”, епатувати оточуючих, привертати до себе увагу. Був він екстравертом? Швидше за все, немає. Це позерство було маскою болісно сором’язливого, глибоко невпевненого в собі людини.

Інша його частина була звернена всередину. Він плекав свої численні комплекси, був схильний до нескінченним самокопаниям, аналізу своїх вчинків. Дали неодноразово писав автопортрети. Його зовнішність була таким же впізнаваним брендом, як м’які годинник, підпора-милицю або хліб фалічної форми.

При цьому він звертався до різних технік і стилів. У ранній період своєї творчості, перебуваючи під сильним впливом авангардистів, він пише кілька картин, слідуючи канонам кубізму. “Кубистический автопортрет” відноситься саме до цього періоду.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)