Кумська сівілла – Доменикино

Кумська сівілла   Доменикино

На цій картині художник, для якого античність представляла невичерпне джерело натхнення, зобразив Кумскую сивиллу, одну з давньоримських віщунок, які називалися за місцем свого проживання.

Античний міф розповідає про те, що влюбившийся в дівчину Аполлон подарував їй здатність передбачення і можливість жити тисячу років, але попросити вічної молодості кохана забула. Доменикино зобразив її юної, квітучою, з рум’янцем на щоках і пухкими губами, одягненої в багатий тюрбан і пишну сукню, зі стоїть поруч віолою. Дівчина тримає в руці сувій, на ньому записані її пророцтва, і розкрила книгу, де також розповіла про долю світу.

Вигляд молодий сивіли повний трепету, тому що їй відомі таємниці, недоступні іншим, і ще тому, що живописець явно милувався своєю моделлю, з якою писав давню героїню. У той же час в її позі, спокійні жести рук відчувається внутрішнє велич. Прагнення до високої гармонії зображення, виражене тут, було властиве мистецтву класицизму, одним з безпосередніх попередників якого і став майстер.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)