Кумська Сівілла – Мікеланджело Буанарротти

Кумська Сівілла   Мікеланджело Буанарротти

Найвідоміша з усіх сивіли – це Кумська сівілла. З її ім’ям пов’язано багато Сивиллини книги. Саме вона передбачила смерть всього світу.

Кумська Сівілла пригнічує своїм надмірно великим тілом і потворністю. Мікеланджело з усіма тонкощами передав образ цієї глибокої баби, з потужним тілом, яка сидячи на мармуровому троні читає древню книгу. Зміст фоліанта її явно захоплює. Стара поглинена важким завданням тлумачення прочитаного, мабуть, у цій книзі вона вичитала якусь віщу правду.

Її часте згадування в мистецтві затьмарює будь-яку іншу сивиллу, навіть більш красивих і молодих провісниць. Кумська сівілла є грецької жрицею, яка довгі роки жила в італійському місті Куми. В неї закохався сам Апполон, в результаті чого вона отримала від бога дарунок прорікання й життя, яка буде тривати стільки років, скільки жриця зможе перебувати далеко від своєї рідної землі.

Йшли роки, вмирали покоління за поколіннями, лише одна Сівілла не бачила смерті і горя. Але тривало це не довго. Поки провісниця не зрозуміла, що забула попросити у Апполона вічну молодість, з-за чого вона швидко висохла і перетворилося в страшне, сморщенное істота, яка мріяла лише про швидку кончину.

Прожила Кумська сівілла більше однієї тисячі років і померла дряхлою, зморщеною старою тоді, коли її випадково відвідали греки, які привезли з собою жменьку рідної землі.

Вазарі висловився про провісниці наступним чином: “… чарівна і не менш красива стара сивіла, яка сидить з граничним витонченістю і уважно вивчає книгу. Так само величні і пози двох зображених поруч з нею путтов”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)