Купальниці – Олексій Венеціанов

Купальниці   Олексій Венеціанов

Купальниці – перша проба Венеціанова в новій для нього галузі живопису – зображенні оголеного тіла. Сам сюжет досить традиційний – скільки купальниць до середини 19-го століття вже знала світова живопис! Але таких купальниць в Росії ще не знали: у прозорого струмка в тінистій глибині яру показані дві селянки, дві прості, російські сільські жінки!

У спекотний день вони прийшли до струмка, що тече в яру на околиці рідного села, щоб змити з себе піт, пил і втому гарячій роботи. Скільки в них могутньої, величавої дива! Художник не намагається прикрасити їх скільки-небудь, та в цьому й немає потреби. Вони так і не менш прекрасні, ніж героїні великих майстрів минулого, хоча їх руки загрубіли від важкої повсякденної роботи – поруч з ніжною шкірою незайманого засмагою тіла це особливо помітно. Вони прекрасні, незважаючи на занадто широкі, розвинені безперервним працею плечі, незважаючи на великі ступні сильних ніг, далеких від ідеалу академічного.

Художник гранично відвертий і правдивий з глядачем. Збентежена усмішка однієї з жінок висвітлює її чистим світлом цнотливості. Миле обличчя з сором’язливо відведеними в бік очима повно чарівності зрілої жіночності. Друга купальниця сидить до нас спиною. Тонким поєднанням фарб Венеціанов передає теплоту шкіри, холодний повітря яру, зелень листя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Купальниці – Олексій Венеціанов.