Купальниці – Пабло Пікассо

Купальниці   Пабло Пікассо

Мініатюрна робота була написана під час Першої світової війни, коли вся Європа була стурбована військовими діями, очікуванням новин, переживанням про долю близьких. Сам художник у цей час їде з Парижа на південне морське узбережжя.

“Втеча” був пов’язаний з важкою і депресивної атмосферою в столиці Франції, з одного боку, а також новими романтичними стосунками з російською балериною Хохлової. На море майстер відчув незвичайний прилив творчої енергії та фізичних сил. Пішло напруга, пов’язана з війною і творчими пошуками.

Курортна атмосфера сприяла зняттю жодної напруги і насолоди життям. Купання в морі на початку 20-го століття ще не було повсюдно прийнятим звичаєм. На пляжі приходили, щоб прогулятися і подихати морським повітрям. Тому тематика картини досить революційна, і на межі пристойності. На морському березі три жінки в різнокольорових купальниках. Неприродні пози, порушені пропорції тіла, але надзвичайно пластичні фігури, рухи, кокетливі і витончені. В роботі ще вгадуються деякі ознаки кубічного сприйняття світу, втім, автор уже охолов до цього напрямку й активно шукає нові шляхи в живопису.

Фоном виступає морська гладь, жвава вітрильником, маяком на кручі, а також стилізованими хмарами, розташованими в правому верхньому куті. Майстру чудово вдалося передати морську гладь. Фактура води витримана в строгих традиціях реалізму.

Колорит картини різноманітний. Приглушені тони фону вибухають яскравими фарбами купальних костюмів. Робота сповнена деякої декоративністю, вишуканістю і тонкою іронією. Глядач відчуває радість і щастя художника, який писав роботу в один із самих щасливих і благополучних періодів свого життя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Купальниці – Пабло Пікассо.