Купальниці – Жана Оноре Фрагонара

Купальниці   Жана Оноре Фрагонара

В наші дні Жана Оноре Фрагонара зараховують до одним з найбільш значних художників XVIII ст. Його живопис визначають як чуттєву, пристрасну, еротичну. Однак у свій час Дідро, наприклад, докоряв майстра за эскизность. Тим не менш безсумнівними достоїнствами мистецтва Фрагонара є дивовижна безпосередність, легкість, здатність до імпровізації. Фрагонар народився на півдні Франції, в Грассі. Сім’я хотіла бачити його нотаріусом, але, на щастя, майбутній художник усвідомлював своє призначення і став вчитися живопису у Ф. Буші і в Ж. Б. Шардена.

У 1756-1761 Фрагонар удосконалював своє мистецтво в Італії і у Франції повернувся зрілим, сформованим майстром. У Салоні 1765 року він представив картину “Жрець Корез, що жертвує собою, щоб врятувати Каллірою” , яку схвально прийняли критика і сам король. Завдяки цьому художник прославився, але відмовився від академічної кар’єри і працював за приватними замовленнями. Однак у 1760-х на хвилі захоплення класицизмом громадські смаки змінилися, твори художника піддались насмішкам.

Фрагонар покинув Париж, вирушив на південь Франції, потім до Голландії, Італії. Лише в 1774 він повернувся в Париж. В останній паризький період був створений ряд блискучих творів. Інші відомі твори: “Натхнення”. 1769. Лувр, Париж; “Поцілунок крадькома”. 1780. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Купальниці – Жана Оноре Фрагонара.