Купання – Чарльз Глир

Купання   Чарльз Глир

Як яскравий зразок творіння епохи академізму полотно Шарля Глейра “Купання” демонструє багатоплановість і многофигурность. Картина виконана за всіма правилами живописі XVII-XIX століть. В ній живе помпезність і форми класичного малювання нарівні з зворушливою сценою купання рум’яного немовляти. Глейр любив писати людей. Його талант відкрився в ранньому віці, дозволивши займатись малюванням з натури оголеного тіла. Протягом творчого шляху художник віддавав перевагу різним відгалуженням живопису, в тому числі міфологічних, історичних сюжетів і портрета.

Всі його полотна, а також “Купання”, писалися довго з опрацюванням найдрібніших деталей. Дане полотно демонструє скрупульозність, з якою Шарль Глейр прописував керамічну плитку на підлозі, всіяну дрібними ромбами, в тому числі остов величезних колон з ребристою поверхнею. У картині інтер’єру приділено не меншу увагу, ніж того тріо, що включена купанням у мармуровій чаші – купелі. Орнамент по краю поглиблення складний у виконанні і наявністю дрібних рокайлей. Сама купіль має рожеві прожилки. Дальній план тікає в квітучий палісадник. У картині є та сама багатошаровість, що змушує глядача зануритися в ці сторінки, як книгу. Тепер звернемося до жінок і забавному малюкові, який явно не хоче приймати ванну. Швидше за все, та дама, що дбайливо тримає дитя, його мати або няня. Вона турботлива, ніжна, але одночасно наполеглива.

На обличчі читається втому. Ймовірно, процедура обмивання затягнулася, і малюк доставив чимало клопоту. Одяг жінка належить до античних часів. Супутниця, що застигла оголеною перед чашею, молода. Бути може, вона – сестра немовляти. Дівчина приготувала чисте розшите покривало, в яке ось-ось заверне маленького бешкетника. Її волосся розплетене і чисті, колір їх нагадує рудий стиглий колос. Картина “запечатала” побутову сцену, заставши зненацька маленьке сімейство.

Наче нишком Глейр заглянув в інтимний куточок традиційного укладу римської сім’ї. Кадр вийшов теплим і затишним. Тепло позначено через палітру кольорів і контраст. Ванільні тіла світяться золотистим блиском на тлі тіней крадуть за спиною. Від того і жінки, і дитина здаються беззахисними і вразливими. Гладка фактура олійного живопису художника майже з фотографічною точністю передала єство жіночих тіл і несформованого хлопчика. Незважаючи на прокази, малюк зворушливо – гарний собою. Він любимо і отримує сповна ласку і турботу, порівнянну з увагою та трепетом, з яким художник Шарль торкався пальцями сухого полотна, і мазків, і кисті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)