Купання Діани – Франсуа Буше

Купання Діани   Франсуа Буше

Буше зобразив незайману богиню-мисливицю Діану на березі прозорого струмка. Свій сагайдак зі стрілами вона недбало кинула віддалік. На передньому плані глядач бачить її лук і “плоди праць” – двох впольованих голубів і зайця. Художник нікого не збирався обдурити: у вигляді богині він зобразив цілком земну дівчину.

Міфологія тут – тільки благопристойний привід звернутися до оголеної жіночої натури. Незважаючи на те, що Діана завжди вважалася богинею суворою, звичної до нестатків мисливського життя, Буше не може відмовити собі в задоволенні написати її на тлі розкішних драпіровок. Жестом одаліски Діана перебирає ніжно-рожевими пухкими пальчиками нитку перлів. Її тіло – тіло зніженої фаворитки якого-небудь герцога.

Складно уявити, щоб ця витончена красуня могла проводити по декілька годин в гонитві за дичиною. Ще важче уявити собі, що ця Діана нацькує своїх псів на нещасного Актеона, випадково побачив її голою. Скоріше вже – розкриє йому назустріч свої обійми. Невимушені пози богині і німфи, її вірної служниці, свідчать про майстерність Буші-рисовалицика.

Очевидно, що за своїм темпераментом Буші не міг бути майстром історичної живопису. Але при цьому не можна сказати, що художник мав які-небудь труднощі, працюючи над складними, многосоставними композиціями. Ніколи у Буші не бувало такого, щоб якась деталь виглядала безглузду, “приклеєною”. Майстер завжди напрочуд спритно “оперував”, наприклад, драпіровками і натюрмортами.

Прикладом блискучого натюрморту може вважатися “натюрморт з цибулею, двома голубами і зайцем”, який глядач може бачити на картині “Купання Діани”. Він дуже майстерно вписаний у композицію картини, не гублячись на загальному тлі, але і не затуляючи собою основний сюжет. Зверніть увагу також і на синю драпіровку, яка, з одного боку, вишукано контрастує з ніжною шкірою Діани, а з іншого – відтіняє сизі крила голубів і сірий заячий хутро.

Вдалим можна назвати і волого-зелений фон картини. Він нагадує глядачеві про прозорій воді, тінистих дібровах, вечірній прохолоді – словом про те, що разнеживает почуття, навіває приємні спогади і мрійливі думки. На цьому тлі прекрасні оголені жінки виглядають, мабуть, ще більш виграшно, ніж вони виглядали б у самому пишному будуарі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)