Купець у шубі – Кустодієв

Купець у шубі   Кустодієв

Кустодієвський купець – спогади митця про минулого життя – ситого, благополучної, стабільною. Купець у майстри величезний, повний, ситий. Важка шуба з багатим коміром, дорога каракулева шапка, окладиста доглянута борода – не випадкові деталі.

Перед нами успішний торговець, грунтовний і спритний. Саме такі люди були опорою Росії, фундаментом її економічного процвітання. Погляд купця дуже енергійний і живий, що контрастує з огрядною фігурою героя. У погляді відчувається незвичайна рухливість, гострий розум, воля. Зовнішність торговця оманлива. Це тільки на перший погляд він незграбний, ледачий. У торгових справах його натиск і комерційний талант виявляються вельми активно і енергійно.

Про що говорить і фон малюнка. Торгові ряди, трактир, церква. Все це три складові російської купецької життя. Сита, потужна російська земля за спиною купця. Тепла шуба, дим стовпом з труби трактиру – створюють атмосферу затишку, комфорту, стабільності. Не випадково художник активно використовує синьо-блакитні кольори. Вони підкреслюють не тільки морозну зимову погоду, але і ностальгію автора за який пішов часу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)