Куполи і ластівки – Костянтин Юон

Куполи і ластівки   Костянтин Юон

Художник К. Ф. Юон зобразив на своєму полотні “Куполи і ластівки” якийсь провінційний містечко. Він нічим особливим не відрізняється від інших подібних міст. У ньому є церква, куполи якої і зображені на картині. Вони освітлені сонячним світлом, а золоті хрести виділяються на тлі блакитного неба. У високому небі кружляють ластівки, вони радіють сонцю і теплу. Невеликі хмари розбавляють синяву неба.

Місто весь в зелені, значить, настало літо. Пишні крони дерев кидають тіні на дому. Вдалині видніються невеликі будинки жителів міста. Якщо придивитися, то серед будинків і зелені можна побачити дим, який залишає за собою проїжджає поїзд. Напевно у місті є залізнична станція. Церква ніби знаходиться на горі або пагорбі. Вона височіє над усім містом. Можливо, це художник просто так зобразив, висунувши храм на перший план.

К. Ф. Юон не показав життя звичайного провінційного містечка. Його бідність, проблеми і не розвинену інфраструктуру. Художник вирішив показати тільки радість теплого дня, квітучу природу і тріумфуючих ластівок. Яскраві насичені кольори передають настрій, який автор хотів зобразити на своїй картині. Тепла погода здатна примусити радіти кого завгодно, не дивлячись на невдачі і проблеми. Хоча на полотні немає жодної людини, але вони, швидше за все, подібно ластівкам радіють теплу і сонцю.

Живописець приділив увагу тихою розміреного життя міста і виділив купола церкви на тлі яскравого неба. Можливо, він представив церкву на першому плані неспроста. Поки є віра в Бога, є життя. У важкій ситуації людина прийде в храм і знайде спокій для своєї душі. Саме тому Юон виділив церкву, як щось важливе та підкреслив радість життя яскравими фарбами, з допомогою яких він зобразив сонячний день.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Куполи і ластівки – Костянтин Юон.