Куртизанка – Вінсент Ван Гог

Куртизанка   Вінсент Ван Гог

Японські естампи стали джерелом натхнення для цілої низки митців-авангардистів, які працювали наприкінці XIX століття. Вперше Ван Гог згадує про них у своїх листах, написаних взимку 1885-1886 років, але сильний вплив японської гравюри на манеру художника починає проглядати тільки з 1887 року, тобто після переїзду Ван Гога в Париж.

Такі естампи були дуже доступні і дешеві, тому художнику вдалося зібрати колекцію, що складається приблизно з 200 робіт. Він використовував їх для прикраси стін своєї кімнати, а у березні 1887 року навіть влаштував виставку японських естампів в кафе “Тамбурин”. Ці прозорі за кольором і радісні за настроєм картинки залучали Ван Гога тим, що допомагали йому розслабитися і хоча б на час забути про тяготи повсякденного життя.

Саме японські гравюри надихнули художника на використання в своїх картинах більш яскравих кольорів і згладжених форм, однак йому, на відміну від інших, вдалося втриматися від спокуси використовувати характерні для японської живопису високі ракурси і спонтанність малюнка, здавалися настільки привабливими більшості його сучасників.

У цьому етюді, під назвою “Куртизанка”, простежується вплив роботи Кесаи Эйсена, вміщену на обкладинці травневого номера журналу “Парі Иллюстре” за 1886 рік.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)