Кущ бузку – Вінсент Ван Гог

Кущ бузку   Вінсент Ван Гог

Дослідники з’ясували, що Ван Гог зобразив один з куточків прекрасного саду лікарні в Сен-Ремі. Внизу картини ми бачимо іриси. Зустрічаються вони на багатьох картинах художника. Вони оточують досить вузьку стежку. Саме вона проходить повз куща бузку, який вражає своїм пишним цвітом. Він займає центральне місце на цьому полотні. На дальньому плані можна побачити паркан, яким оточено сад. Темний стовбур дерева дозволяє обмежити простір по діагоналі.

Невипадково це полотно – найпрекрасніше творіння Ван Гога. У ньому поєднуються яскраві фарби, за допомогою яких художнику вдається передати особливу чарівність півдня. Переважають холодні і чисті відтінки блакитного. Кущ знаходить ідеальну неймовірну легкість і легкість. Ван Гог – справжній майстер, який зміг передати, як тріпочуть листочки.

Вражає пишність трави і кольорів, які ми бачимо на передньому плані. Вони виписані неймовірно чітко і тонко. Ми занурюємося в чарівну атмосферу теплого дня, яка наповнена світлом сонця, запаморочливими ароматами свіжої навесні.

Художник повністю йде в це пишність природи. Цілком можливо, таким чином він хотів забути про страждання, які були пов’язані з його хворобою. Темно-синє небо демонструє нам його стан. Тільки воно вносить якесь напруження в загальну атмосферу цього величного полотна.

У цій картині відчувається особлива манера Ван Гога. Мазки його вражають тонкими лініями, форми дивують найпотужнішої динамікою, фарби перебільшено яскраві. Фактура тут надзвичайно виразна. Може здатися, що картина випромінює радість, яка підсвічує її зсередини особливим чарівним світлом. Але саме в цьому буйстві фарб і красу природи можна відчути силу душевних переживань живописця. Глядач розуміє, що при всьому прагненні піти у світ природи, хвороба бере своє. Картину цю Ван Гог пише за рік до своєї смерті. В той час він перебував у притулку для душевнохворих.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Кущ бузку – Вінсент Ван Гог.