Кущ ліщини – Віктор Борисов-Мусатов

Кущ ліщини   Віктор Борисов Мусатов

Картина написана маслом на полотні в 1905 на останньому році життя художника. Полотно належить до постимпрессионизму. Борисов-Мусатов відомий своїми пейзажами, які покриті серпанком нереальності.

Кущ ліщини – це картина, яка була написана на терасі Таруса, де художник жив і був похований. Він дуже любив пейзажі тих місць, особливе надихали могутні води Оки. Місце, звідки був написаний кущ ліщини – це дачний будиночок, де Борисов-Мусатов написав кілька своїх панорам з зображенням Оки. Вони утворили цикл на осінню тематику.

По фарбам полотна можна зробити висновок, що осінь тільки почала вступати в своє володіння, так як серед рослинності є як жовті, так і зелене листя. Але погода стояла досить прохолодна, художник зобразив це в сірих важких хмарах.

Листя ліщини мерзлякувато тремтять від осінньої прохолоди. Всі кольори переплетені між собою, створюючи загальний глибокий сюжет. Холодні води Оки повільно течуть на задньому плані. Десь далеко на горизонті проходить синя небесна смуга.

У центрі за річкою художник намалював жовті поля, відпочиваючі після збору врожаю. Але найголовніше увагу привертає кущ ліщини, який розкинув свої пожовклі густі гілки на передньому плані. На ньому вже не залишилося зелені. Він немов тягне свої гілки до струнким осинам.

Картини Борисова-Мусатова наповнені глибиною фарб і любов’ю автора до російських пейзажів. Сюжет полотна Кущ ліщини простий, але це не зменшує любові автора до тих місць. Кожен штрих написаний з вкладеною в нього душею художника. Він прожив не довге життя всього 35 років, але за цей період він створив 77 картин, які назавжди залишаться в спадщину нашої країни. Він похований поруч з тим місцем, де і була написана картина їх осіннього циклу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)