Кузня Вулкана – Дієго Веласкес

Кузня Вулкана   Дієго Веласкес

Картина севільського художника Дієго Веласкеса “Кузня Вулкана”. Розмір картини 223 x 290 см, полотно, олія. Письменники класичного античного періоду не залишили майже ніяких докладних відомостей про ковальській справі, але зображення кузні Вулкана, як на вазах і барельєфах, так і в оповіданнях поетів, дозволяють укласти, що знаряддя коваля були дуже близькі до сучасних.

За часів римських імператорів у багатьох містах були фабрики зброї, що належали державі. Ковалі-зброярі складалися і при кожному легіоні. “Codex Theodosianus” містить ціле “положення” про цих військових кузнецах: “fabricenses”. Залишки такої кузні були знайдені, наприклад, в руїнах римської фортеці близько Гомбурга.

Ковадло, вагою близько 15 пудів, показує, що тогочасна техніка допускала обробку значних залізних шматків. Там же знайдені залишки печей, де видобувалося залізо і багато шлаків, що вказують на тривалу роботу. Печі ці були трохи більше давньоєгипетських ям для добування заліза і працювали також за допомогою міхів, створюючи м’яке залізо. Необхідність мати гарне зброю була причиною того, що ковальське мистецтво розвивалося в епоху переселення народів, а в середні століття воно досягло навіть ступеня істинного мистецтва при оздобленні церков та інших будівель.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)