Квіти, фрукти, птах – Федір Толстой

Квіти, фрукти, птах   Федір Толстой

Федір Петрович Толстой вважається одним з найбільш знаменитих скульпторів, живописців, художників і навіть граверів. “квіти, фрукти, птиця” вважається самим знаменитим твором, написаним в жанрі натюрморт.

Мені на перший погляд твір здалося дуже дивним, все, що зібрано в його натюрморті представляє для мене набір абсолютно недоречних деталей. Я б назвала цей натюрморт “купа-мала”. Однак на думку багатьох критиків, своїм набором, живописець навмисно намагався поєднати несумісні, на перший погляд елементи. Багато які художники того часу були впевнені, що наш світ виник із хаосу, ймовірно і натюрморт Толстого, є свого роду аналогією з хаосом.

Також існує думка, що картина толстого, це хороша дитяча аплікація, але так чи інакше, цей твір не можливо залишити без уваги. Не важливо які почуття вона викликає, вона змушує нас замислюватися про те, що ми намалювали свій натюрморт і прибрали б з полотна пару-трійку речей, які, на наш погляд, там зайві.

Я, як і багато дослідники творчості цього художника, спробувала знайти якийсь прихований сенс у цьому творі. Мені, як і багатьом даний натюрморт з’явився не гармонійним, всі предмети, які зображені в натюрморті разнонаправленни. Багато критики прирівняли цю картину до шкідливої для людської свідомості, так як дивлячись на них складається враження розбалансування почуття цілісності системи. Неможливо поєднати у шедеврі непоєднуване. Тим самим можна подумати, що цим твором Толстой намагався просто-напросто привернути увагу до своєї творчості, навіть через негативні враження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Квіти, фрукти, птах – Федір Толстой.