Квіти луки – Джон Уайт Александер

Квіти луки   Джон Уайт Александер

“Квіти Луки” – робота американця Джона Уайта Александера. Світла, тепла, медова. Її сюжет присвячений побутової сцени з життя юної жінки, літа і тепла. Александер був прекрасним портретистом, про що яскраво свідчить представлене літній полотно.

Вигострене майстерність і робота з натурою пояснюють реалістичність пропорцій і колірного рішення героїні. А компонування подій не залишає ніяких нарікань. Цілісна картинка вмістила круглий стіл з лляною скатертиною, пишний букет з дрібних квітів, зібраних на лузі, юну особу, яка сидить за столом і стілець з лежачою на нім крислатим капелюхом. Кожен елемент заслуговує опису. Так, видно, що головний убір кинутий в поспіху на м’який стілець, капелюх з соломки кольори колосу.

Хустка, що оперізує тулью, прикрашений трояндою палевого кольору, мабуть, живий. Плаття дівчата відображає полуденне сонце ванільно – жовтим світлом. Велика кількість відблисків і яскравих зайчиків забарвило роботу в медовий липкий колір. Навіть квіти не мають забарвлення. Вони просто злилися єдиної копицею білястих штрихів. Найбільш насиченим і контрастним став стілець шоколадного кольору і холодні тіні на скатертини, коричневі волосся героїні. Однак гірко-рожева фарба об’єднала окремі шматки – це троянда на капелюсі, глибина тіні букета квітів і рум’янець на щоках дівчини. Палітра Александера в “Квітах луки” монотонна, в ній не кишать контрастні фарби.

Навіть холодна пляма скатертини в тіні лише приглушило денне освітлення, але не зробило полотно морозним. Джон Уайт оживив площинне зображення великою кількістю світла і легких полутеней. Золота серпанок задернутих штор освіжила полуденну спеку в кімнаті. Дівчина ще гаряча після прогулянки і розчервонілась яблучним рум’янцем. Це літо. Це омріяна пора для тих, хто загубився у низці сезонів і міських буднів. Сільське життя наситила молоде тіло радістю і бадьорістю, навіть змусило “виповзти” за букетом свіжих квітів під палючі промені. Александру вдалося підбадьорити настрій стороннього спостерігача і, буквально, закохати в польові суцвіття.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)