Квіти на берегах Сени – Клод Моне

Квіти на берегах Сени   Клод Моне

Один з найвідоміших художників-імпресіоністів є, звичайно, французький живописець Клод Моне. Імпресіонізм з допомогою спеціальних, властивих лише цьому стилю, художніх засобів, передбачає зображення емоційної складової, враження художника від побаченого. Моне є автором великої кількості визнаних у всьому світі шедеврів, написаних у цьому стилі. Картина “Квіти на берегах Сени поблизу Ветея” написана в 1880 році, вважається однією з найвідоміших робіт великого майстра.

У 1878 році художник перевозить свою сім’ю в маленьке село Ветей, що знаходиться недалеко від Парижа на березі Сени. Свіже сільське повітря і велика кількість природи надихнули Клода Моне на написання великої кількості річкових пейзажів, одним із яскравих прикладів яких є полотно “Квіти на берегах Сени поблизу Ветея”.

На картині художник зобразив спекотний літній день, по небу пливуть легкі хмари, що відбиваються у водах річки Сени. Берег рясніє польовими квітами, які зливаються в зелено-жовте море.

Робота написана в характерній манері імпресіонізму – художник зобразив на ній свої враження і переживання, викликані прекрасним видом природи. Живучи і працюючи в Ветее, Клод Моне написав цілу серію пейзажів, присвячених річці Сені, зображаючи на них одну і ту ж місцевість, але в різний час доби і в різну погоду, немов уважно спостерігаючи за природою, що знаходиться у безперервній зміні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)