Квітковий павільйон на схилі Дангодзака в Сэндаги

Квітковий павільйон на схилі Дангодзака в Сэндаги

Вважається, що назва Сэндаги походить від основного промислу місцевих селян, заготовляють дрова в навколишньому лісі, порослому деревами сэндан. Потім їх привозили в Едо на продаж. Тут же знаходився знаменитий схил Дангодзака, де здавна торгували коржами данго, що і дало назву схилу. Хиросигэ ділить композицію на дві рівні частини за допомогою стилізованих хмар “Гендзі”.

У верхній частині розташований Ханаясики – триповерховий Павільйон квітів. Іноді його називали і “Вікі хана ясаки” – “Павільйон Квітів Чотирьох Часів Року”. Від нього відкривався прекрасний вид на пагорб Уено і ставок Синобадзу-але Икэ. У нижній частині аркуша художник зобразив лотосової ставок і городян, які милуються квітучою сакурою. У спеціальній літературі часто висловлюється думка, що художник показав різні місцевості, а також і різні пори року в одній гравюрі. У верхній частині – осінь, а в нижній – весну. Останнє припущення більш прийнятно і підкреслює значення назви Павільйону квітів, де можна було милуватися НИМИ протягом усіх чотирьох сезонів.

Відмінності цих гравюр не настільки істотні. Крім загальної підвищеної яскравості фарб, притаманною пізнішого варіанту, в композицію гравюри вводиться невелике темне горизонтальне хмара, що додає гравюрі більш сутінковий вигляд.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)