Квітучі яблуні – Ісаак Левітан

Квітучі яблуні   Ісаак Левітан

Левітан, як це вірно висловив Бенуа, “відчував у природі те, що живе і хвалить Творця; чув своїм чуйним вухом, як б’ється серце самої природи”. Левітан – це ціла смуга в російській живопису. Друзі, знавці і любителі мистецтва дивувалися його відточеному майстерності, його “віртуозності у поводженні з кольором, мазком”, уменью наситити картину сонцем, світлом.

Говорили, що ніхто, як Левітан, не вміє відбирати потрібні фарби для передачі самого суттєвого в пейзажі, а головне, не уміє так по-своєму, “по-левитановски” показати “то скромне і сокровенне, що таїться в кожному російському пейзажі, – його душу, його чарівність”. Тому левитановский пейзаж не без підстави прирівнювали до Тургенєвській природі.

У середині 1890-х років Левітан звертався до образів “Квітучих яблунь”, написавши ряд етюдів і невелику картину з цією назвою, ніжно і лагідно зафіксувавши біло-рожеву кіпень і світлу зелень весняного саду, напоївши його зображення “рум’яним світлом” і почуттям “квітучого блаженства травня” . “Плесо відкрив Левітана…” – так говорили багато. Але і художник “відкрив” нікому не ведений до нього куточок. “Абсолютно новими прийомами і великою майстерністю вражали нас всіх етюди і картини, що привозив Левітан з Волги”, – говорив Нестеров.

Російський художник-пейзажист Ісаак Ілліч Левітан, працюючи з 1888 по 1890 рік у Плесі, як не можна краще зрозумів і відчув на собі всю силу емоційного впливу плесских пейзажів. Близько 200 робіт, виконані ним у Плесі принесли Левитану широку популярність, а Плесу з тих пір судилася щаслива доля – він став справжньою “Меккою” пейзажистів. Робота Ісаака Левітана “Квітучі яблуні” є гордістю зібрання музею.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Квітучі яблуні – Ісаак Левітан.