Квітучий сад – Вінсент Ван Гог

Квітучий сад   Вінсент Ван Гог

Південна природа Арля зачарувала Ван Гога. Яскраве сонце робило всі барви природи яскравіше, а завдяки теплому клімату художник міг постійно працювати на пленері. Арльский період став найпліднішим періодом його творчого життя. Твори цього часу сповнені яскравих фарб, оптимізму і щирого захоплення прекрасною природою півдня.

На цьому пейзажі досить великого розміру Ван Гог зобразив ділянка саду, засіяний найрізноманітнішими видами квітів. Вся увага художника тут спрямоване на нескінченну різноманітність їх відтінків. На дальньому плані видніються освітлені сонцем будиночки під червоними дахами в оточенні синіх кипарисів.

По своїй ідеї і манері виконання картина нагадує японські гравюри, викликали у Ван Гога щире захоплення. Художник навмисно відвів майже весь простір картини землі, щоб повною мірою розкрити багатство відтінків, так яке вразило його. Здається, що для написання саду художник використовує всі фарби, що знаходяться у нього в арсеналі.

На теплому зеленому тлі трави рясніють червоні, блакитні, жовті і безліч інших яскравих точок і плям. За допомогою цієї строкатості художник яскраво ілюструє своє захоплення теплою атмосферою літнього дня, наповненого сонячним світлом і ароматами квітів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)