Лаіс з Корінфа – Ганс Гольбайн

Лаіс з Корінфа   Ганс Гольбайн

В образі знаменитої куртизанки з Корінфа, взятому художником з класичної літератури, відображена Магдалена Оффенбург. Що цікаво, одягнена вона за європейською модою початку XVI століття. У Стародавній Греції одяг не шили, а елегантно драпировали на фігурі шматок полотна, яка потім закріплювали шпильками.

Художник створив образ зворушливою, ніжної, романтичної жінки. Прекрасна юна гетера сумна, явно засмучена своєю долею. Вона з гірким подивом дивиться на золоті монети, зароблені нею нелегкою працею жриці кохання.

Давньогрецькі куртизанки – гетери, хоч і були жрицями кохання і одержували плату за свої послуги, не були публічними жінками в сучасному сенсі слова. Це були дуже гарні, вискообразованние, з прекрасними манерами жінки. Їх багато років, з дитинства навчали наукам і мистецтвам у спеціальних навчальних закладах. В тому числі й мистецтву любові. Давньогрецькі гетери займалися спортом і танцями, вчилися поезії, музиці, співу, були грамотні і начитані, вміли підтримувати бесіду з дуже освіченими людьми.

Гетери мали досить високим статусом, ставали гідними подругами найвидатніших умів і діячів мистецтва того часу. Багато знамениті гетери ставали дружинами видатних особистостей. Наприклад, Аспасія, на якій одружився Перікл, Герпіліс – улюблена жінка Аристотеля і мати його сина, Таїс Афінська – кохана Олександра Македонського, а після його смерті – дружина Птолемея і багато інших. Давньогрецьких Гетер ні в якому разі не можна ставити в один ряд з повіями з афінського порту Пиррей, яких давні греки називали “порнайи”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Лаіс з Корінфа – Ганс Гольбайн.