Ластівчин хвіст – Сальвадор Далі

Ластівчин хвіст   Сальвадор Далі

Картина “Ластівчин хвіст” написана олією, і знаменита тим, що є останньою картиною Сальвадора Далі, написаної по теорії катастроф. Полотно писалося і було виставлено в замку Пуболь в середині 1983 року, який потім був викуплений і подарований кохання всього життя художника. Як відомо, Дали виконував роботи у стилі абстракціонізм.

У цій картині художник використовував алегорію, щоб передати глядачеві відчуття і емоції, що переповнюють автора. З побудови композиція дуже проста: вільно натягнутий полотно, на якому зображені криві, символи інтеграла, типові для катастрофи “ластівчин хвіст” і, як і у всіх останніх роботах – край інструменту віолончель. Автор використовував знак інтеграла у своїй роботі як дзеркальне відображення, яке нагадує ефи інструменту, таким тонким прийомом художник поєднав у картині “музику сфер” і вищу математику.

У графіку використана форма віолончелі, але не як музичного інструменту, а як форма почуття, такого протяжного і трохи сумної, але, між тим, дуже глибоко проникающегося всередину свідомості. В останніх роботах художник дуже часто використовує образ цього величного інструменту. Автор завжди ототожнює віолончель з людськими почуттями, навіть, можна сказати, з людиною, якій багато в життя не вдається, який ховається від самого себе в безодні невідомості і не може ніяк знайти вихід.

В роботі віолончель знаходиться всередині хвоста ластівки, що ще раз підкреслює вплив на картини Дали математика Рене Тома і його знаменитої книги “Теорія катастроф”, Дали так говорив про теорії: “Це найпрекрасніша в світі естетична теорія, тобто я хочу сказати, що мене вона зацікавила головним чином з естетичної точки зору, тому, що кожна з катастроф, а він їх нарахував шість: параболічна точка округлення, “ластівчин хвіст” і т. п., – заворожила мене чисто естетично… “. За допомогою кисті і свого світовідчуття геній поєднав непоєднуване – точну науку і абстракціонізм. Воістину, досягнення, яке заслуговує вшанування на багато століть.

У картині “Ластівчин хвіст” художник показав глядачеві і досвідченим шанувальникам мистецтва унікальне з’єднання двох точок. Ластівки, яка уособлює красу, безтурботність, повітря, досконалість, віолончелі, представляє вантаж турбот, пронизливий стогін і нескінченну біль від майбутньої неминучості. Майже на всіх своїх картинах, автор зображує невід’ємний атрибут свого образу, так званий фірмовий знак – це вуса Дали. На цей раз він поставив їх в самий центр полотна, кажучи глядачеві, що він знаходиться в самому центрі подій, переживань, які розривають його душу на частини, даючи пробитися назовні те красі, то болі.

Навіть звичайного, недосвідченій людині, важко відірвати погляд від цього твору високого мистецтва. Всі останні роботи автора наповнені дуже глибоким змістом, який робить картини пізнього періоду надбанням найвідоміших музеїв та картинних галерей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ластівчин хвіст – Сальвадор Далі.