Лаура – Джорджоне

Лаура   Джорджоне

Портрет “Лаура” або “Портрет молодої жінки” написаний художником близько 1506 року. Розмір картини 41 x 34 см, полотно, наклеєне на дерево, олія. М’якість світлотіньового ліплення обличчя і руки дещо нагадують сфумато Леонардо.

Леонардо і Джорджоне одночасно і незалежно вирішували проблему сполучення пластично чіткої архітектоніки форм людського тіла зі зм’якшеною їх моделировкой, що дозволяє передати багатство його пластичних і світлотіньових відтінків – так сказати, сама “дихання” людського тіла. Якщо у Леонардо да Вінчі це швидше градації світлого та темного, найтонша розтушовування форми, то у Джорджоне сфумато носить особливий характер – це як би микромоделировка обсягів людського тіла тим широким потоком м’якого світла, що заливає весь простір картин.

Тому сфумато у Джорджоне передає і взаємодія кольору і світла, яке так характерно для венеціанської живопису 16 століття. Якщо зображення молодої жінки, так званий портрет Лаури, відрізняється деякою прозаичностью, то інші жіночі образи художника є, по суті, втіленням ідеальної краси, за винятком, мабуть, портрета старої. Портрети художника Джорджоне стали безсумнівним поштовхом до розвитку чудовою портретної венеціанської школи епохи Високого Відродження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)