Леда і Зевс в образі лебедя – Франсуа Буше

Леда і Зевс в образі лебедя   Франсуа Буше

Картина французького живописця Франсуа Буше “Леда і Зевс в образі лебедя”. Розмір картини 60 x 74 см, полотно, олія. Буше створив кілька картин на цей міфологічний сюжет, одна з них відверто еротичного властивості. Леда, у грецькій міфології чоловіка спартанського царя Тиндарея.

За найбільш поширеною версією міфу, була дочкою царя Етолії Фестія, який віддав її Тиндарею в нагороду за допомогу в війні. Бог-громовержець Зевс, полонений красою Леди, оволодів нею, звернувшись до лебедя. За однією з версій, від зв’язку з цим з’явилась Олена, а також Діоскури. Клітемнестра вважалася дочкою Тіндарея.

За іншою версією, Леда зберегла у себе яйце, знесене богинею Немезидою від шлюбу з Зевсом, коли з яйця з’явилася гарна дівчинка, назвала Оленою і виховала її як свою дочку. Міф про Леду і лебеді був дуже популярний в античному мистецтві, середньовічної книжкової мініатюрі, у живопису і пластиці епохи Відродження і пізніше. Існує також версія, що слово Леда є ніщо інше як зустрічається в лікійських написах Λαδα – дружина, жінка, слово карийско-лелегского кореня.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Леда і Зевс в образі лебедя – Франсуа Буше.