Леонардо вмирає на руках Франциска I – Жан Огюст Домінік Енгр

Леонардо вмирає на руках Франциска I   Жан Огюст Домінік Енгр

Леонардо Да Вінчі був живою легендою, чия присутність могло прикрасити будь королівський двір. Французький король Франциск I, колишній великим любителем італійського мистецтва, запросив художника у Францію. Леонардо прийняв запрошення в 1516 або 1517 році і залишок своїх днів провів на правах почесного королівського гостя.

Він отримав офіційний титул “першого королівського художника, інженера і архітектора”, але насправді останні роки свого життя присвятив устрою пишних придворних свят і роботі над щоденниками та рукописами, які мріяв опублікувати. Франциск високо цінував Леонардо як співрозмовника. Король відмінно розумів, що при його дворі виявився один з найвидатніших мислителів в історії людства.

Жив Леонардо в садибі Клу, неподалік від королівського замку Амбуаз в долині річки Луари, де й помер 2 травня 1519 року, у віці 67 років. Тіло Леонардо було поховано на місцевому церковному цвинтарі. Згодом кладовищі зруйнували, і могила художника виявилася втраченою. Глибоку повагу, яку Франциск I відчував до Леонардо, чудово передано Жаном Огюстом Домініком Енгром, написав у XIX столітті це полотно – на ньому зображений старий художник, вмираючий на руках свого молодого покровителя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Леонардо вмирає на руках Франциска I – Жан Огюст Домінік Енгр.