Летить демон – Михайло Врубель

Летить демон   Михайло Врубель

Як і багато роботи майстра, картина залишилася незавершеною. Майстер добре пропрацював фон, який представляє собою типовий кавказький пейзаж. Що стосується самої фігури демона, то вона настільки схематично промальована, що авторську ідею, мабуть, можна тільки вгадати.

Робота витримана в суворому колориті коричневих і сірки тонів. Атмосфера тривоги і близької трагедії створена автором. Демон немов просувається по вузькому просторі між небом і землею. Він вже обмежений в пересуванні, а попереду його чекає повна поразка. Чудово передана фактура складок одяг героя, а ось контури тіла лише намічені схематично.

Майстер намагався досягти гармонії між фігурою демона і навколишнім пейзажем. Для художника демон – символ протистояння всьому, непокірності і відважної захисту своїх переконань, всупереч усім авторитетам. Свобода – головне для майстра в його героя. Коричневі тони – відсилання до оперенню орла.

Причини по яким автор залишив роботу незакінченою, залишилися невідомими. Можливо, майстер не знайшов достатньо глибокої ідеї для полотна, або порахував сам сюжет досить спрощеним. Відомо, що через рік художник повернеться до образу занепалого ангела.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)