Лев, що пожирає кролика – Ежен Делакруа

Лев, що пожирає кролика   Ежен Делакруа

Талант Ежена Делакруа був напрочуд різноманітний. Художник працював у різних станкового живопису, створив цикли монументальних розписів, численні графічні твори. Літографії Делакруа до “Фаусту” отримали схвалення самого Гете. Художник залишив також велику літературну спадщину.

Делакруа зумів відкрити нові шляхи в європейській живопису. Сучасники бачили в ньому ниспровергателя класицизму і старої академічної системи. Головним прийомом художньої виразності майстра став колір, його живопис відрізняється багатством додаткових тонів, рефлексів. У своїх колористичних рішеннях Делакруа багато в чому перевершував відкриття імпресіонізму. Співзвучні його живописній манері і динамічні композиційні побудови, а також енергійний і експресивний малюнок.

Делакруа прагнув до співпричетності з великими подіями, пошуку екзотичних і драматичних сюжетів, що витягають пристрасть і “дух” героїв. Хрестоматійною стала картина “Свобода, що веде народ” . У пошуках яскравих характерів, щирості почуттів Делакруа, як і багато хто його сучасники, відправився в незаймані цивілізацією країни. У 1832 р. він відвідав Північну Африку. Результатом стала серія картин, однією з тем яких була левова полювання. Інші відомі твори: “Левова полювання в Марокко”. 1854. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Алжирські жінки”. 1833-1834. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Лев, що пожирає кролика – Ежен Делакруа.