Лежача постать – Генрі Мур

Лежача постать   Генрі Мур

Генрі Мур – один з найбільш відомих у світі художників, які працювали в стилі сюрреалізму. Генрі Мур був також графіком і скульптором-формалістом, чиї монументальні роботи досі прикрашають будівлі по всій Північній Америці і Європі.

Початкову художню освіту Мур отримав в Лідсі, в художньому коледжі, де провчився з 1919 по 1921 рік. Наступні 4 роки він провів у лондонському Королівському коледжі мистецтва, де після закінчення навчання викладав до 1932 р. Паралельно з цим він працював у художніх школах Чол сі та Слейда.

Генрі Мур став відомий в роки Другої світової війни, коли народність у мистецтві стала основною тематикою живописців і скульпторів, акторів і письменників. При військових відомствах створювалися групи людей мистецтва, які воювали нарівні з солдатами. Навіть безпредметна мистецтво було відтепер орієнтоване виключно на антивоєнну тему. У 1943 р. була організована міжнародна виставка “За свободу”, на якій свої роботи виставили художники різних напрямків, в числі яких був і Мур. На його картинах – зруйновані будинки, руїни мостів, люди, рядами розташувалися в тунелях метро.

Однією з найбільш відомих робіт Мура є “Лежача постать”. Полуабстрактная форма фігури гармонійно поєднується з плавними переходами і жіночими округлостями. Міць і внутрішня сила фігури створює враження первісності, зосередженої і напруженою стихії, захованої в фігурі, яка начебто створена самою природою.

Шалений бажання живописців брати участь у загальній боротьбі з нацизмом проявлялося повсюдно. Так, Мур розписував стіни лондонського метрополітену, який служив у роки війни бомбосховищем. У повоєнні роки Мур повертається до відвернених сюрреалістичним композиціям, віддаючи свою творчість у владу фантазії і підсвідомості.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)