Лір і Корделія – Форд Мэдоксон Браун

Лір і Корделія   Форд Мэдоксон Браун

У 1848 році Браун бачив Вільяма Чарльза Макріді в ролі короля Ліра у лондонському Мерилебонском театрі. Макріді було 55 років, і він здобув міжнародну славу як чудовий виконавець ролей шекспірівських героїв і лиходіїв. Можливо, саме його гра надихнула Брауна на створення цієї картини, але захоплення художника п’єсою почалося набагато раніше з створення серії олівцевих і чорнильних етюдів, иллюстрировавших різні сцени трагедії.

Сюжет картини взято з четвертого акту п’єси: Лір спить у наметі Корделії у французькому таборі біля Дувра. Лікар, який стоїть спиною до глядачів, з паличкою в руках, наказує музикантам грати голосніше, щоб розбудити сплячого, але Корделія простягає руки і з жалістю дивиться на старого батька, не бажаючи, щоб його турбували.

Поблизу видно брудні нога і обірвана одяг короля. Браун зображує на полотні численні подробиці – наприклад, вершників з яструбам і гончака, перенесених сюди з гобелена з Байе, а також дерев’яну різьбу на ліжку, на якій лежить Лір. Браун активно вивчав історію костюма; в даному випадку, щоб передати дух шекспірівської п’єси, він наряджає своїх персонажів у костюми VI століття – періоду, коли, за його словами, “язичництво було ще живе, і творилися самі темні справи”.

“Король Лір” був посланий на Вільну виставку в 1849 році. Брауна хвалили за прекрасну техніку, але картина залишилася не проданою, і в спробі знайти покупця художник перемалював обличчя і фігуру Корделії. Нарешті картину придбав архітектор Джон Седдон, хоча згодом викупив Браун “Короля Ліра” і, на вимогу свого покровителя, продав у 1858 пеклі Томасу Плинту. Плінт залишився незадоволений особою Корделії і покривалом, і через два роки картина була продана Джеймсу Лизерту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)