Ліс весною – Іван Шишкін

Ліс весною   Іван Шишкін

Два останніх десятиліття XIX століття стали часом найвищого розквіту таланту пейзажиста, найважливішим, найпліднішим періодом його творчості. Шишкін створює багато картин, в сюжетах яких він як і раніше звертається переважно до життя російського лісу, росіян лугів і полів.

У кращих пейзажах Шишкіна цього часу знаходять відображення загальні для російського образотворчого мистецтва тенденції, преломляемие їм по-своєму. Художник із захопленням працює над широкими за розмахом, епічними за своїм строю картинами, воспевающими простори рідної землі. Тепер все відчутніше його прагнення до передачі стану природи, експресії образів, чистоті палітри.

У 1880-ті роки Шишкін створив тонкі по колориту роботи, що відрізняються чуттєвим переживанням природи. Одна з них – “Ліс весною” . Тепле світло проникає крізь боязку зелень гілок. Пейзаж відрізняє епічна велич, разом з тим у ньому відчуваються і м’які, задушевні ноти. Природа в “пейзажах настрою” стає як би виразником музики людської душі.

При посередництві її станів людина розмірковує про життя. Шишкін посилив емоційний і ліричне звучання своїх пейзажів, але вони виражають стан природи і почуття людини, отзивающегося на цей стан.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)