Лисиці – Франц Марк

Лисиці   Франц Марк

Франц Марк є дуже цікавим німецьким художником-експресіоністом, автором багатьох незвичайних робіт, деколи вражали його сучасників. Примітно, що роки навчання в університеті пройшли для нього майже даремно, тому що натуралізм, на який робився наголос у навчанні, був йому абсолютно нецікавий, навіть в якійсь мірі чужий. Залишивши навчання, він відправляється в Париж, де дуже пильно починає вивчати творчість Ван Гога, Сезанна, Гогена та інших постімпресіоністів. Через кілька років художник пише цілий ряд робіт в своєму новому абстрактному стилі.

Картина марка Франца “Лисиці” в оригінальній манері, властивої цьому художник зображує цих красивих полохливих тварин. Зображення виглядає немов вітражне скло, художник використовував переливи червоних, зелених, синіх фарб для посилення цього ефекту.

Колірний хаос, однак, має свої закони, в його центрі можна вгадати зображення лис. Колір має величезне символічне значення для художника: якась гра або небезпеку, що загрожує тваринам, виконана в червоних тонах, Франц також використовував жовті і зелені кольори.

Під зеленим кольором вгадується ліс, у якому живуть герої картини, а жовтий або оранжевий колір символізує лисячого хутра. Глядач немов випадково стає свідком якогось епізоду з життя цих прихованих лісових тварин.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)