Лісова поляна ” (Поляна) – Іван Шишкін

Лісова поляна  (Поляна)   Іван Шишкін

У обширною колекцією шишкінський робіт казанського музею “Полянка” являє собою твір, що характеризує творця епічного пейзажу, співака російського лісу з нового несподіваного боку. Типовий і в той же час неповторний характерний куточок природи зображений художником легкої і швидкої пензлем, передає безпосередність погляду, силу і свіжість “першого враження”. Такий підхід дозволив відтворити живий і мінливий характер навколишньої дійсності і наблизив картину до творів імпресіоністів.

Мова йде не про технічні прийоми імпресіонізму з його роздільним мазком, розрахунком на оптичне змішання фарб, виявленням кольорових тіней і так далі, а про принцип “одночасності бачення” розуміння природи як єдності і цілісності складових її елементів. Трава, дерева, хмари написані не окремо, не самі по собі, а в природному взаємодії один з одним і навколишнім їх световоздушной середовищем. У картині використано закінчена система пленеру, що надає життєвість і переконливість образу природи.

Чисті освітлені фарби, радісний сонячне світло, що пронизує весь простір картини, народжують відчуття святковості, радісного настрою, підвищеної емоційності зображення і роблять цей чудовий зразок ліричного пейзажу у творчості Шишкіна одним з найбільш проникливих пейзажних творів казанського музею. Придбання “Полянки” музеєм сприяла Академія мистецтв в Казанській художній школі на початку 1898 року.

У числі експонатів були картини Шишкіна, в тому числі і “Полянка”. Вона так сподобалася казанської публіці, що міська влада звернулися до художника з проханням поступитися її казанського музею. Шишкін дав згоду. Телеграма з повідомленням надійшла в Казань в день його смерті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Лісова поляна ” (Поляна) – Іван Шишкін.