Лісова пожежа – Олексій Денисов-Уральський

Лісова пожежа   Олексій Денисов Уральський

Основна тема, з якою працював А. К. Денисов-Уральський – незабутня природа Уралу, адже це його рідний край. У його творчості можна відзначити ще одну картину, на якій зображений пожежа в лісі. Мабуть, натхнення було настільки велике, що автор вирішив присвятити цій темі кілька своїх робіт.

На картині “Лісова пожежа” показана справжня стихія. Дивлячись на неї, стає страшно і моторошно. Починаєш замислюватися над тим, як жалюгідний і безпомічна людина у владі природи, особливо розбушувалася. Вона змітає все на своєму шляху, не шкодуючи нікого і нічого.

Можна лише здогадуватися, як починалася пожежа, намальований на картині. Можливо, хтось розпалював багаття, а потрапила на суху траву іскра послужила початком пожежі. Може бути, стояло дуже спекотне, посушливе літо. Для такої погоди характерні часті лісові пожежі. У будь-якому випадку, видовище справило на мене величезне враження.

Язики полум’я схожі на страшного звіра, від якого немає порятунку і неможливо ніде сховатися. Дим від полум’я показаний таким високим, що взвивается до небес, навіть вище сосен, хоча вони досягають у висоту декількох десятків метрів. Клуби диму показано різними кольорами: від сіро-попелястого до майже чорного кольору графіту. Дим розсіюється у всі сторони. Небо теж намальовано брудно-сірого кольору, ніби в ньому відображається попіл від пожежі.

Стіна з полум’я просто жахлива, крізь неї неможливо пройти. У землі вогонь показаний пурпурно-червоним кольором із жовтими проблисками. Чим вище він піднімається, тим більше різних відтінків ми бачимо. У будь-якому випадку, крізь таку щільну димову завісу навіть сонячні промені не можуть пробратися. Колірна гамма показана напрочуд реалістично. Тут немає однорідного кольору, художник весь час переходить від одного характерного тону до іншого.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Лісова пожежа – Олексій Денисов-Уральський.