Лісове озеро – Ісаак Левітан

Лісове озеро   Ісаак Левітан

Як багато професійні художники, перед написанням картини Ісаак Левітан виконував етюди. Серед робіт майстра збереглося безліч етюдів і замальовок до картини “Лісове озеро”. У цій роботі художнику вдалося передати надзвичайну красу російської природи.

Краса і глибина зображення озера в лісі немов розчиняє передній план, картина стає тривимірної і всі плани сприймаються як єдине ціле. В центрі композиції розкинулося величезним дзеркалом величне лісове озеро, в якому відображаються верхівки дерев, що обступили його щільним кільцем. Вечірнє сонце прикрашає сосни на березі в жовтий колір, а використання Левітаном в роботі досить темних тонів тільки додає зображенню прозорості та таємничості.

У лівій частині картини художник зобразив піщаний берег, переходить у густу траву, показуючи берегові обриси озера. Інші береги озера різняться: то пологі, то високо піднімаються над гладдю води. Сосни, що оточують озеро з усіх боків, стають своєрідним тлом для зображення масивної товщі води.

Звичайно ж головний персонаж картини – лісове озеро, саме на нього художник звертає увагу глядача. Велика реалістичність зображення води і навколишнього лісу показує і любов автора до красою російської природи, і його майстерність як художника-пейзажиста.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)